Z życia szkoły

KONKURS „OSOBOWOŚĆ ROKU”

REGULAMIN KONKURSU „OSOBOWOŚĆ ROKU”
 1. W celu uhonorowania uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie wyróżniających się inicjatywą, aktywnością i wrażliwością społeczną ustanawia się nagrodę „Osobowość Roku”.
 2. Laureatem Konkursu zostaje uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie, który
 w danym roku szkolnym:
a)    posiada wyróżniające się cechy osobowe, np. kreatywność, kultura osobista, sumienność, odpowiedzialność, energia, pasja,
b)   charakteryzuje się ponadprzeciętną inicjatywą,
c)    wyróżnia się pod względem aktywności i wrażliwości społecznej,
d)   przejawia skuteczność podejmowanych działań na rzecz środowiska lokalnego
 i promocji szkoły
 1. Przebieg konkursu nadzoruje nauczyciel – koordynator ds. konkursu, powołany przez Dyrektora Szkoły.
 2. Kandydatów do Konkursu mogą zgłaszać nauczyciele lub uczniowie Szkoły. Zgłoszenia przyjmuje koordynator do spraw konkursu i sekretariat Szkoły.
 3. Termin zgłaszania kandydatów upływa w dniu 1 kwietnia każdego roku szkolnego.
 4. Zgłoszenie następuje w formie pisemnej i powinno zawierać: dane zgłaszającego, dane kandydata i uzasadnienie. Zgłoszenia, które nie spełniają wymogów formalnych, nie podlegają rozpoznaniu.
 5. Laureata konkursu wybiera Kapituła, w skład której wchodzą:
a)   przedstawiciel dyrekcji szkoły,
b)   dwóch przedstawicieli Rady Pedagogicznej,
c)   dwóch przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, laureaci z poprzednich lat, będący nadal uczniami szkoły,
d)  nauczyciel – koordynator ds. konkursu.
 1. Kapituła ustala szczegółowe zasady swojej działalności.
 2. Laureat konkursu otrzymuje nagrodę w postaci statuetki.  
 3. Nagroda jest wręczana podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, a w przypadku, gdy laureatem jest uczeń klasy trzeciej – podczas uroczystości zakończenia nauki klas trzecich.
 4. Regulamin wchodzi w życie z dniem uchwalenia.
 

Uroczystości 1 września

 

Reprezentacja naszej szkoły 1 września 2018 roku wzięła udział w uroczystych obchodach 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W kościele parafialnym odbyła się msza św. w intencji ojczyzny, z udziałem władz miasta i powiatu, przedstawicieli służb mundurowych, szkół oraz orkiestry. Następnie przemaszerowano pod pomnik Orła Białego, gdzie złożono kwiaty i znicze.
<Więcej Zdjęć>

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Dąbrowskiej w Żurominie oficjalnie powitali nowy rok szkolny 2018/2019. W LO naukę rozpoczęły cztery pierwsze klasy. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego wspólnie z drugo - i trzecioklasistami. Podczas uroczystości pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Po oficjalnej części odbyło się spotkanie z wychowawcami klas.
.


 

Wykład Inauguracyjny Akademii Niepodległości

                W dniu 16 kwietnia 2018 roku w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie odbył się wykład inauguracyjny Akademii Niepodległości. Prelegentem był dr Dariusz Gałaszewski - Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Warszawie.
            Wiodącym tematem spotkania był "Legionowy wysiłek". W spotkaniu uczestniczyła klasa ID oraz IE Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawczynią Hanną Śliwińską,
a także p. dyrektor Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie Joanną Rakoczy, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Żuromin p. Michał Bodenszac. Zebranych gości powitał dyrektor LO p. Wojciech Gralewski.
            Spotkanie uświetniły występy uczennic, które zaprezentowały utwory muzyczne o tematyce patriotycznej. Na zakończenie uczestnicy wykładów otrzymali przygotowane na tą okazję materiały pomocnicze i indeksy uczestnictwa w Akademii Niepodległości przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie.
            Akademia Niepodległości jest ogólnopolskim projektem instytutu Pamięci Narodowej, do którego przystąpił Żuromin. Realizowany on będzie wraz z Powiatowo-Miejską Biblioteką Publiczną w Żurominie. Cykl wykładów będzie trwał 4 lata. Odbywa się on pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
            Organizatorzy serdecznie dziękują zaproszonym gościom i uczestnikom rozpoczętego cyklu wykładów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
.

Aktualności

468638
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
116
113
116
5389
7588
Twoje IP: 46.229.168.140

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Losowe zdjęcie

28a947f59e276e066da2086f78b1f27b.jpg

Logowanie