Z życia szkoły

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     29 listopada 2017r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze nasz uczeń Kamil Paluszewski otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.

                        Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Rada Pedagogiczna

>>więcej zdjęć<<Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

     Warszawa, dn 18 listopada 2017 r.  

Kuratorium Oświaty

              w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa            

              ZIN.5751.1.2017.KS

                                                                Dyrektorzy

                                                           szkół i placówek oświatowych

                                                           województwa mazowieckiego

Szanowni Państwo,

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego, przy udziale m.in. pracowników Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowany został Mazowiecki Informator dla Rodziców i opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w popularyzacji Informatora przez m.in. zamieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły z linkiem do publikacji oraz udostępnienie zaibteresowanym rodzicom Informatora także w wersji papierowej (w ramach posiadanych możliwości).

Adresatami tej wyjątkowo ważnej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością. Jej celem zaś jest przekazanie pełnej wiedzy o systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej,

Informator w wersji elektronicznej dostępny jest m.in. na stronie internetowej kuratorium Oświaty w Warszawie, w zakładce (www.kuratorium.waw.pl - rodzice i Uczniowie - Informacje bieżące).

                                                                                                              Z wyrazami szacunku
Mazowieckie Kuratorium OświatyNarodowe Święto Niepodległości

„Nie pytaj mnie, dlaczego jestem z NIĄ…”

            Jak co roku obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość upamiętniająca to wydarzenie odbyła się 13 Listopada 2017 r. Była okazją do refleksji i zadumy nad polskimi drogami do niepodległości.

            W wyjątkowy nastrój wprowadziły słuchaczy wokalne interpretacje utworów, które powstały z myślą o Polsce. W uszach brzmiały m. in.  słowa „Dżemu”, Marka Grechuty czy Grzegorza Ciechowskiego. Wyjątkowego symbolicznego znaczenia nabrały brzozowe krzyże, świece oraz białe i czerwone róże.

            Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości stały się też okazją do przybliżenia sylwetki jednego z bohaterów narodowych – Tadeusza Kościuszki. W związku z tym zorganizowano w szkole konkurs poświecony życiu i działalności Naczelnika Insurekcji. Składał się on z części sprawdzającej wiedzę na temat życia Tadeusza Kościuszki i części plastycznej plakat oraz album.

            Cieszy fakt, że uczniowie włączyli się w obchody roku poświęconego Tadeuszowi Kościuszce, który jest niekwestionowanym autorytetem i swą działalnością dał młodym ludziom niepowtarzalną lekcję historii oraz pokazał, na czym polega patriotyzm.

Janusz Welenc

„Nocny maraton filmowy”

 

            Uczennice i uczniowie klasy I a tak lubią swoją szkołę, że postanowili spędzić w niej również noc. Spotkanie odbyło się z okazji „Nocnego maratonu filmowego”  z 10. na 11. listopada 2017 r. Sala nr 19 zamieniła się w kino. Zamiast krzeseł pojawiły się materace (bardzo wygodne), koce i poduszki.

            Klimatu dopełniał ciepły popcorn, pizza, chipsy i lukrowany sernik.

            W atmosferę spotkania wprowadził najpierw mecz Polska – Urugwaj. Później przyszedł czas na filmy: „Omen”, „Gdy gaśnie światło” i „Rec”.

            W międzyczasie szkolny korytarz zamienił się w salę taneczną.

Większości uczestnikom maratonu udało się przetrwać bez snu do rana,

czyli 6:00.

            Spotkanie okazało się bardzo udane. Dało dużo radości i wytworzyło poczucie wspólnoty, o którą czasami tak trudno w codziennej szkolnej rzeczywistości.

Joanna Królikowska

 

            Oto zdjęcia, które lepiej niż słowa oddają przebieg i atmosferę spotkania.


>>więcej zdjęć<<

Aktualności

543244
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
235
1622
3022
16419
18052
Twoje IP: 110.82.169.191

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Losowe zdjęcie

55f8c05cf67804b5ad36614719715db9.jpg

Logowanie