Z życia szkoły

Święto Niepodległości

      Jedenastego listopada 2017 roku przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z p. dyrektorem Wojciechem Gralewskim oraz opiekunami p. Martą Liszewską i p. Andrzejem Morawskim wzięli udział w oficjalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 9 odbyła się uroczysta msza św., a następnie kontynuowano uroczystości 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Odczytano apel poległych, po czym poszczególne delegacje władz miasta i powiatu, służb mundurowych, szkół i innych organizacji złożyły kwiaty. Całość dopełniały występy Żuromińskiej Orkiestry Dętej.

Z WIZYTĄ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

Z WIZYTĄ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

W dniach 6-10 października 2017r. uczennica naszego liceum brała udział w wycieczce do Belgii, która była nagrodą w Konkursie Wiedzy o Parlamencie Europejskim organizowanym przez Biuro Poselskie Zbigniewa Kuźmiuka posła do Parlamentu Europejskiego.

Po przyjeździe do stolicy Belgii uczennica miała okazję podziwiać Atomium, powiększony 165 milionów razy model pierwiastka żelaza, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, ujrzenia zabytkowego centrum miasta, także w romantycznym nocnym oświetleniu. Jak również obejrzeć Dom Króla z zewnątrz, Pałac Królewski, barokową Katedrę Świętego Michała i Świętej Guduli oraz znajdujące się w niej dzieła sztuki, Manneken Pis, Jeanneke Pis  a także wiele innych, interesujących obiektów.

  Wycieczka nie mogła się obyć bez przerw na degustację najsmaczniejszej na świecie belgijskiej czekolady.

Jednak najbardziej wyczekiwanym i ekscytującym punktem programu była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie nasza reprezentantka, zwiedziła nowoczesny i monumentalny budynek, w tym salę plenarną, miejsce oficjalnych powitań ważnych osobistości oraz studio, w którym  posłowie nagrywają komunikaty do krajowych stacji telewizyjnych i radiowych.   Zwieńczeniem tej wizyty było spotkanie z panem Zbigniewem Kuźmiukiem, który podzielił się z młodzieżą swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi polityki, a także odpowiedział na pytania młodzieży.

Należy nadmienić, że jest to już kolejny wyjazd naszej młodzieży, gdzie ukoronowaniem Konkursu jest uczestnictwo w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Uczestniczce wycieczki gratulujemy i życzymy wspaniałych wspomnień.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Hanna Śliwińska                

Lekcja WOK - inaczej !

Nietypowa lekcja wok-u! 

      Uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem nauczyciela wiedzy o kulturze, Roberta Lemańskiego, mogli zaprezentować swoje zdolności aktorskie, wcielając się w przedstawicieli różnych subkultur młodzieżowych. 

     Celem lekcji było przybliżenie pojęcia subkultura młodzieżowa, poznanie przyczyn przystąpienia do grupy, ukazanie związanych z tym zagrożeń oraz konsekwencji danych postaw. Poprzez zabawę młodzież zdobyła wiele informacji o cechach otaczających nas subkultur. Uczniowie zaprezentowali m.in. : metalowców, hipisów, satanistów i blokersów. Atrakcyjna forma lekcji spotkała się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.

      Potwierdzeniem udanej lekcji niech będą słowa jednego z uczniów, który zapytany, jakie są jego wrażenia po zajęciach odpowiedział :

- Było to fantastyczne przeżycie. Nigdy nie miałem możliwości zetknięcia się z tak dużą ilością informacji o subkulturach         w jednym miejscu. Kilku z nich nie znałem, a dzięki dzisiejszej lekcji dowiedziałem się, że subkultury to nie tylko cudaczne stroje, fryzury, ale także ideologia i styl życia. 

 

 >> Zdjęcia <<


DZIEŃ PATRONKI Marii Dąbrowskiej

            9 października obchodziliśmy Dzień Patronki Szkoły. Był on okazją nie tylko do przybliżenia postaci Marii Dąbrowskiej. Tegoroczne obchody pomyślano tak, by odpowiadały różnym gustom i pozwoliły na prezentację talentów młodzieży. Wśród zadań znalazły się: konkurs wiedzy na temat życia

i twórczości pisarki, zaprojektowanie okładki do powieści „Noce i dnie”, prezentacja walca, ody na cześć Marii Dąbrowskiej i interpretacja wokalna utworu „Od nocy do nocy” do muzyki Waldemara Kazaneckiego i słów Agnieszki Osieckiej.

            Konkurencje oceniało jury w składzie: pani Danuta Ryszewska, pani Małgorzata Kalinowska, pani Joanna Sobiech i pan Janusz Welenc.

            W trakcie uroczystości wystąpiły z krótkim recitalem niezwykle utalentowane Maja i Zuzanna Jabłońskie z klasy I a, które zaprezentowały trzy utwory: „Czas nas uczy pogody”, „Jak na lotni” i „Cyrk nocą”. 

            Wszystkie klasy wzięły udział w obchodach rocznicy urodzin pisarki. Wykazały się pomysłowością, zaangażowaniem i …odwagą.  I. miejsce zdobyła klasa I a, drugie III a, trzecie II b. Jednak tak naprawdę klasyfikacja miała tylko  symboliczny charakter. Dlatego wszystkim klasom należą się podziękowania, których materialnym dowodem były upominki. Wśród nich znalazły się tzw. drzewka Marii Dąbrowskiej, torty z wizerunkiem pisarki, słodycze. Zawdzięczamy je fundatorom. 

            Serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe i finansowe naszej uroczystości: pani Joannie Andrzejewskiej, panu Michałowi Zielińskiemu, pani Jolancie Nagórek, pani Annie Olszewskiej, panu Rafałowi Dyszkantowi i Radzie Rodziców.

                                                                                  Katarzyna Kłodnicka, Joanna Królikowska
>> Zdjęcia <<


Aktualności

468638
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
116
113
116
5389
7588
Twoje IP: 46.229.168.140

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Losowe zdjęcie

415a2d00dc68b49bd4c1937120cafd57.jpg

Logowanie