Z życia szkoły

Wykład Inauguracyjny Akademii Niepodległości

                W dniu 16 kwietnia 2018 roku w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie odbył się wykład inauguracyjny Akademii Niepodległości. Prelegentem był dr Dariusz Gałaszewski - Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Warszawie.
            Wiodącym tematem spotkania był "Legionowy wysiłek". W spotkaniu uczestniczyła klasa ID oraz IE Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawczynią Hanną Śliwińską,
a także p. dyrektor Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie Joanną Rakoczy, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Żuromin p. Michał Bodenszac. Zebranych gości powitał dyrektor LO p. Wojciech Gralewski.
            Spotkanie uświetniły występy uczennic, które zaprezentowały utwory muzyczne o tematyce patriotycznej. Na zakończenie uczestnicy wykładów otrzymali przygotowane na tą okazję materiały pomocnicze i indeksy uczestnictwa w Akademii Niepodległości przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie.
            Akademia Niepodległości jest ogólnopolskim projektem instytutu Pamięci Narodowej, do którego przystąpił Żuromin. Realizowany on będzie wraz z Powiatowo-Miejską Biblioteką Publiczną w Żurominie. Cykl wykładów będzie trwał 4 lata. Odbywa się on pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
            Organizatorzy serdecznie dziękują zaproszonym gościom i uczestnikom rozpoczętego cyklu wykładów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
.

Aktualności

482859
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
3
98
1270
6248
6141
Twoje IP: 54.36.149.69

Gościmy

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Losowe zdjęcie

f5e3fe621f47625998fbe2079dfa21f5.jpg

Logowanie