Z życia szkoły

KOLEJNE STYPENDIUM dla Kamila Paluszewskiego


Uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie KAMIL PALUSZEWSKI - stypendystą Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w roku szkolnym 2017/2018.
Kamil Paluszewski uzyskał najwyższy wynik punktowy wśród stypendystów subregionu ciechanowskiego, w projekcie Samorządu Województwa Mazowieckiego pn. "Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka" realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
<< więcej zdjęć >>26 FINAŁ WOŚP w ŻUROMINIE

26 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY     Znalezione obrazy dla zapytania wośp 2018 gif
już 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
W Żurominie wydarzenie odbywać się będzie w Żuromińskim Centrum Kultury.
Wystąpią także uczniowie naszej szkoły, serdecznie zapraszamy.
   Znalezione obrazy dla zapytania wośp 2018 gif                                                                                                                            
 
                                                                                                                                

Koncert „TO, CO DAŁ NAM ŚWIAT” w LO Żuromin

    5 grudnia 2017 roku w hali sportowej w Żurominie odbył się koncert mikołajkowy, pt.: „ To, co dał nam świat”. Swoje niezwykłe talenty prezentowała młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie pod opieką p. Marty Liszewskiej i p. Jolanty Kosek – Woźnowskiej. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej artyści zaprezentowali utwory polskich i zagranicznych wokalistów. W drugiej części wprowadzono publiczność w świąteczny nastrój. Podczas organizacji koncertu młodzi artyści zadbali o najmniejsze szczegóły (dekoracja, oświetlenie). Scenariusz imprezy został specjalnie napisany przez jedną z uczennic klasy pierwszej. Wśród gości znaleźli się starosta żuromiński Jerzy Rzymowski, w – ce starosta Ireneusz Rejmus, kierownik Wydziału Zdrowia i Oświaty Joanna Jucewicz – Morawska, rodzice, członkowie Rady Pedagogicznej, a także uczniowie. Koncert otworzył dyrektor Liceum Ogólnokształcącego p. Wojciech Gralewski.

Celem koncertu było zaprezentowanie talentów młodzieży Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie, które często skrywane są w murach szkoły i prezentowane tylko podczas szkolnych akademii.

W programie można było usłyszeć przepiękne głosy naszych zdolnych uczniów, a także wysłuchać poruszającej gry na skrzypcach, gitarze czy pianinie. Prowadzący przybliżyli osobowość każdego młodego artysty, w ich dialogach nie zabrakło również humoru. Młodzież żuromińskiego liceum jest naprawdę wyjątkowa, uzdolniona, bardzo pomysłowa i chętna do organizacji. Wszyscy, którzy wysłuchali przygotowanych przez nią utworów z ogromnym podziwem wypowiadali się o ich uzdolnieniach i talentach. Ten wieczór każdy z uczestników spędził w magicznym nastroju. Organizatorzy mają nadzieję, że koncert ten nie będzie pojedynczym epizodem, ale stanie się imprezą cykliczną, która każdego roku będzie gromadziła coraz liczniejszą publiczność.

Doskonała organizacja tego wieczoru była również możliwa dzięki prywatnym osobom, za co organizatorzy bardzo dziękują.

Scenariusz koncertu: Sylwia Banaszewska

Artyści: Góralska Weronika (gitara), Góralski Patryk (skrzypce), Groblewska Weronika, Jabłońska Maja, Jabłońska Zuzanna, Kaźmierczak Monika, Kowalska Aleksandra, Klimek Filip (pianino), Twarożyńska Dominika, Zalewska Daria, Zaniewska Sara.

Prowadzący: Brdak Daria, Laskowska Julia, Zboiński Mateusz.
>>więcej zdjęć<<
Aktualności

543244
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
235
1622
3022
16419
18052
Twoje IP: 110.82.169.191

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Losowe zdjęcie

d36fc7c8fcb2f466fedb8c000b4d22a4.jpg

Logowanie