Z życia szkoły

23. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

 

Liceum Ogólnokształcące  w Żurominie jako pierwsze w naszym okręgu  wsparło w dniu 19 grudnia 2014r. 23 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W trakcie przeprowadzanej zbiórki  odbył się koncert kolęd w wykonaniu młodzieży Liceum oraz  prowadzona była sprzedaż wypieków i ozdób świątecznych wykonanych samodzielnie przez uczniów na zajęciach szkolnych . W ciągu czterech godzin  zebrano 548,30 zł

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy  przyczynili się do zbiórki pieniędzy na ten szlachetny cel.


>> WIĘCEJ ZDJĘĆ <<

 


Ogłoszenie

W naszej szkole odbędą się etapy eliminacyjne do czterech Olimpiad o tematyce historycznej i społecznej. Są to :

-Olimpiada wiedzy o III RP, która odbędzie się 27 października bieżącego roku

-Olimpiada wiedzy o prawach człowieka, która odbędzie się 12 listopada bieżącego roku

-Olimpiada wiedzy o Polsce i świecie współczesnym, która odbędzie się 28 listopada bieżącego roku

-Olimpiada „Solidarności  II dekady historii”, która odbędzie się 24 listopada bieżącego roku. Szczegóły podane są na poniższych stronach oraz w sali nr 8. Powodzenia!

http://olimpiadasolidarnosci.pl

http://www.olimpiada.umk.pl

http://www.coptiosh.eu/owoiiirp

http://www.owpsw.edu.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału i zgłaszanie się do nauczycieli przedmiotów celem przystąpienia do eliminacji etapu szkolnego.Deutsch-Wagen-Tour w LO w Żurominie

Dnia 05.02.2014 r. naszą szkołę odwiedził Deutsch-Wagen-Tour, czyli kolorowy samochód, którym podróżują lektorzy-animatorzy języka niemieckiego.
Deutsch-Wagen-Tour jest to projekt językowy organizowany przez Goethe Institut – Instytut Języka Niemieckiego w Warszawie, którego celem jest motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego.
W związku z tym, do naszej szkoły przyjechała lektorka języka niemieckiego Pani Magdalena Jurowska. Z tej okazji uczniowie LO przygotowali występ artystyczno-muzyczny przeprowadzony w języku polsko-niemieckim.
Następnie rozpoczęły się warsztaty językowe prowadzone przez Panią Magdalenę, oczywiście w języku niemieckim. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach, w których wzięli udział uczniowie klas II b, II c oraz maturzyści języka niemieckiego z klas III a, III b, III c, III d.
Warsztaty językowe prowadzone były w sposób niekonwencjonalny i nowatorski w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Za aktywny udział, uczniowie otrzymywali od lektorki ciekawe nagrody z logo  Deutsch-Wagen-Tour m. in.: koszulki, długopisy i notesy,  które zachęcały  ich do dalszej zabawy i rywalizacji.
Uczniowie biorący udział w warsztatach językowych uważają, że Deutsch-Wagen-Tour to przede wszystkim świetna zabawa i ciekawe doświadczenie, które jeszcze bardziej mobilizuje ich do nauki języka niemieckiego.
Sympatyczna, pełna humoru i energii Pani Magdalena Jurowska sprawiła, że w trakcie warsztatów panowała wesoła atmosfera.
Uczniowie oraz nauczyciele języka niemieckiego dziękują Pani Magdalenie za przeprowadzenie wspaniałych zajęć  językowych. Jasne, że klar!!!
Informacje na temat przeprowadzonych warsztatów językowych można znaleźć również na stronie internetowej  http://www.deutsch-wagen-tour.pl/

WITAMY GIMBAZĘ

Przybycie gimnazjalistów do naszej szkoły zapowiadane było już przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji i wywoływało różne odczucia wśród licealistów. Jedni z ochotą powitali nowy rok szkolny, stając dumnie na uroczystości rozpoczęcia wśród powiększonego grona znajomych , zaś drudzy krzywo patrzyli na nowych uczniów. Zapewne wynikało to z zazdrości, iż ktoś im obcy wkroczy w mury ich ukochanej szkoły, żartobliwie mówiąc. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kocha przecież szkoły, istnieją raczej wyższe i niższe stopnie tolerancji tego miejsca. Ale pozostawmy to do indywidualnej opinii. Odwołując się do rzeczywistości, wszystko zależało od sympatii, jaką darzono poszczególne osoby. Niektórzy przywitani zostali uśmiechem, uściskiem, buziakiem, a inni po prostu kopniakiem. Pierwszaki jak wynika to z tradycji chadzały po szkole niczym stado zagubionych owieczek. Jedne szybko odnalazły swojego pasterza, a inne nadal pozostały wśród przestraszonych istotek. Gimnazjaliści, przepraszam, teraz już licealiści plotkowali o nauczycielach, poszukiwali tajników na skuteczne ściąganie i oczywiście ławek, które uchronią ich przed ustną odpowiedzią. Każdy news chłonęli jak gąbka, selekcjonowali informacje, a wszystko po to, by przetrwać. Nic dziwnego, że wierzyli w każde słowo starszaków, spójrzmy do słownika języka polskiego, który jasno przedstawia nam sytuację. Gimbaza, rzeczownik rodzaju żeńskiego, oznacza pokolenie gimnazjalistów, nieskomplikowane, ślepo podążające za modą i popkulturą. Po przeczytaniu tej definicji, wszystko staje się jasne. ☺
A teraz zarzućmy trochę faktów. W tym roku szkolnym przywitaliśmy otwarcie pięć klas, są to:

1. matematyczno-informatyczna, liczy 32 osoby, wychow. mgr Ewa Marzec
2. biologiczno-chemiczna, liczy 32 osoby, wychow. mgr Marta Liszewska
3. turystyczna, liczy 32 osoby, wychow. mgr Edyta Gołębiewska
4. humanistyczno – prawnicza, liczy 32 osoby, wychow. mgr Joanna Królikowska
5. ekonomiczna, liczy 32 osoby, wychow. mgr Justyna Czarnomska

Przypadkowo zapytane pierwszaki zdają się świetnie czuć w nowej szkole!

Czy czujesz się swobodnie w naszej szkole? Uważasz, że dokonałaś dobrego wyboru jeśli chodzi o klasę?

Aneta, klasa humanistyczno-prawnicza:
„Jasne, że dobrze wybrałam profil, a w liceum czuję się bardzooo dobrze!”

Daria, klasa biologiczno-chemiczna:
„Jeśli chodzi o klasę to tak, profil również wybrałam dobry.”

Kinga, klasa turystyczna:
„Jeśli chodzi o wybór profilu, uważam, że podjęłam odpowiednią decyzję. W szkole czuję się spokojnie, mam tu przecież tylu znajomych ;) !”

Klaudia Kalisz