Jedenastego listopada 2017 roku przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z p. dyrektorem Wojciechem Gralewskim oraz opiekunami p. Martą Liszewską i p. Andrzejem Morawskim wzięli udział w oficjalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 9 odbyła się uroczysta msza św., a następnie kontynuowano uroczystości 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Odczytano apel poległych, po czym poszczególne delegacje władz miasta i powiatu, służb mundurowych, szkół i innych organizacji złożyły kwiaty. Całość dopełniały występy Żuromińskiej Orkiestry Dętej.
Z WIZYTĄ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM
W dniach 6-10 października 2017r. uczennica naszego liceum brała udział w wycieczce do Belgii, która była nagrodą w Konkursie Wiedzy o Parlamencie Europejskim organizowanym przez Biuro Poselskie Zbigniewa Kuźmiuka posła do Parlamentu Europejskiego.
Po przyjeździe do stolicy Belgii uczennica miała okazję podziwiać Atomium, powiększony 165 milionów razy model pierwiastka żelaza, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, ujrzenia zabytkowego centrum miasta, także w romantycznym nocnym oświetleniu. Jak również obejrzeć Dom Króla z zewnątrz, Pałac Królewski, barokową Katedrę Świętego Michała i Świętej Guduli oraz znajdujące się w niej dzieła sztuki, Manneken Pis, Jeanneke Pis a także wiele innych, interesujących obiektów.
Wycieczka nie mogła się obyć bez przerw na degustację najsmaczniejszej na świecie belgijskiej czekolady.
Jednak najbardziej wyczekiwanym i ekscytującym punktem programu była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie nasza reprezentantka, zwiedziła nowoczesny i monumentalny budynek, w tym salę plenarną, miejsce oficjalnych powitań ważnych osobistości oraz studio, w którym posłowie nagrywają komunikaty do krajowych stacji telewizyjnych i radiowych. Zwieńczeniem tej wizyty było spotkanie z panem Zbigniewem Kuźmiukiem, który podzielił się z młodzieżą swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi polityki, a także odpowiedział na pytania młodzieży.
Należy nadmienić, że jest to już kolejny wyjazd naszej młodzieży, gdzie ukoronowaniem Konkursu jest uczestnictwo w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Uczestniczce wycieczki gratulujemy i życzymy wspaniałych wspomnień.
Hanna Śliwińska
Nietypowa lekcja wok-u!
Uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem nauczyciela wiedzy o kulturze, Roberta Lemańskiego, mogli zaprezentować swoje zdolności aktorskie, wcielając się w przedstawicieli różnych subkultur młodzieżowych.
Celem lekcji było przybliżenie pojęcia subkultura młodzieżowa, poznanie przyczyn przystąpienia do grupy, ukazanie związanych z tym zagrożeń oraz konsekwencji danych postaw. Poprzez zabawę młodzież zdobyła wiele informacji o cechach otaczających nas subkultur. Uczniowie zaprezentowali m.in. : metalowców, hipisów, satanistów i blokersów. Atrakcyjna forma lekcji spotkała się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.
Potwierdzeniem udanej lekcji niech będą słowa jednego z uczniów, który zapytany, jakie są jego wrażenia po zajęciach odpowiedział :
- Było to fantastyczne przeżycie. Nigdy nie miałem możliwości zetknięcia się z tak dużą ilością informacji o subkulturach w jednym miejscu. Kilku z nich nie znałem, a dzięki dzisiejszej lekcji dowiedziałem się, że subkultury to nie tylko cudaczne stroje, fryzury, ale także ideologia i styl życia.
Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.