29 listopada 2017r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze nasz uczeń Kamil Paluszewski otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Rada Pedagogiczna
>>więcej zdjęć<<
Warszawa, dn 18 listopada 2017 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
ZIN.5751.1.2017.KS
Dyrektorzy
szkół i placówek oświatowych
województwa mazowieckiego
Szanowni Państwo,
Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego, przy udziale m.in. pracowników Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowany został Mazowiecki Informator dla Rodziców i opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.
Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w popularyzacji Informatora przez m.in. zamieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły z linkiem do publikacji oraz udostępnienie zaibteresowanym rodzicom Informatora także w wersji papierowej (w ramach posiadanych możliwości).
Adresatami tej wyjątkowo ważnej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością. Jej celem zaś jest przekazanie pełnej wiedzy o systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej,
Informator w wersji elektronicznej dostępny jest m.in. na stronie internetowej kuratorium Oświaty w Warszawie, w zakładce (www.kuratorium.waw.pl - rodzice i Uczniowie - Informacje bieżące).
„Nie pytaj mnie, dlaczego jestem z NIĄ…”
Jak co roku obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość upamiętniająca to wydarzenie odbyła się 13 Listopada 2017 r. Była okazją do refleksji i zadumy nad polskimi drogami do niepodległości.
W wyjątkowy nastrój wprowadziły słuchaczy wokalne interpretacje utworów, które powstały z myślą o Polsce. W uszach brzmiały m. in. słowa „Dżemu”, Marka Grechuty czy Grzegorza Ciechowskiego. Wyjątkowego symbolicznego znaczenia nabrały brzozowe krzyże, świece oraz białe i czerwone róże.
Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości stały się też okazją do przybliżenia sylwetki jednego z bohaterów narodowych – Tadeusza Kościuszki. W związku z tym zorganizowano w szkole konkurs poświecony życiu i działalności Naczelnika Insurekcji. Składał się on z części sprawdzającej wiedzę na temat życia Tadeusza Kościuszki i części plastycznej plakat oraz album.
Cieszy fakt, że uczniowie włączyli się w obchody roku poświęconego Tadeuszowi Kościuszce, który jest niekwestionowanym autorytetem i swą działalnością dał młodym ludziom niepowtarzalną lekcję historii oraz pokazał, na czym polega patriotyzm.
Janusz Welenc
Uczennice i uczniowie klasy I a tak lubią swoją szkołę, że postanowili spędzić w niej również noc. Spotkanie odbyło się z okazji „Nocnego maratonu filmowego” z 10. na 11. listopada 2017 r. Sala nr 19 zamieniła się w kino. Zamiast krzeseł pojawiły się materace (bardzo wygodne), koce i poduszki.
Klimatu dopełniał ciepły popcorn, pizza, chipsy i lukrowany sernik.
W atmosferę spotkania wprowadził najpierw mecz Polska – Urugwaj. Później przyszedł czas na filmy: „Omen”, „Gdy gaśnie światło” i „Rec”.
W międzyczasie szkolny korytarz zamienił się w salę taneczną.
Większości uczestnikom maratonu udało się przetrwać bez snu do rana,
czyli 6:00.
Spotkanie okazało się bardzo udane. Dało dużo radości i wytworzyło poczucie wspólnoty, o którą czasami tak trudno w codziennej szkolnej rzeczywistości.
Joanna Królikowska
Oto zdjęcia, które lepiej niż słowa oddają przebieg i atmosferę spotkania.
>>więcej zdjęć<<
Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.