Z życia szkoły

Wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów

  Dnia 23 listopada 2018 roku w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Wyróżnieniem tym uhonorowano 42 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów. Dyplomy stypendium Prezesa rady ministrów wręczyła uczniom Pani Dorota Skrzypek - Mazowiecki Wicekurator Oświaty oraz Pan Jacek Zawiśliński - Dyrektor Delegatury w Liszkanowie. Ponownie wyróżnieniem tym uhonorowano ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie Kamila Paluszewskiego obecnego na uroczystości z rodzicami oraz dyrektorem szkoły Wojciechem Gralewskim..

"100 lat Niepodległej"

 W dniu 9 listopada 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej
w Żurominie odbyły się uroczystości upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na tę okoliczność, oprócz montażu słowno-muzycznego, przygotowano ciekawy program wspólnego świętowania.
Młodzież szkolna zaprosiła gości oraz sponsorów, którzy w trakcie uroczystości wręczali dyplomy i nagrody zwyciężcom w różnych konkursach tematycznych. Ten wyjątkowy dzień zapoczątkowany został testem wieczy międzyklasowej o tematyce wolnościowej. Zwyciężcami zostały równolegle dwie klasy: IIIB oraz IIB.
Młodzież naszej szkoły miała także niecodzienną okazję, by zaprezentować stroje pokazujące zmieniającą się modę na przestrzeni stu lat. Uczniowie wykazali się pomysłowością
i uzyskali uznanie publiczności.
Rozstrzygnięto również trzy konkursy:
W konkursie fotograficznym, pt. "Miejsca pamięci na terenie powiatu żuromińskiego i okolic". Pierwsze miejsce zdobyła Maja Jabłońska z klasy IIA.
W kategorii – Indywidualny test wiedzy historycznej, pt. "Walki Polaków o niepodległość w latach 1795-1918", pierwsze miejsce zdobył Adam Gesek z klasy ID.
W konkursie plastycznym zainspirowanym tematyką walki Polaków o niepodległość pierwsze miejsce zdobyła Alicja Lipska z klasy ID.
Organizatorzy święta przygotowali 100 nagród na 100-lecie Niepodległej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe sponsorów, którym serdecznie dziękujemy, a są nimi:
  • Renata i Waldemar Budkowie,
  • Bank Spółdzielczy w Żurominie,
  • Robert Lichoń, firma PRODMAX,
  • Tomasz Lewalski,
  • Joanna i Grzegorz Andrzejewscy,
  • Kwiaciarnia "Łucja" – Łucja Suska,
  • Drogeria Jaśmin,
  • Bank Spółdzielczy w Ciechanowie.
O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna przystąpiła do odśpiewania czterozwrotkowego Hymnu Polski. Był to moment podniosły i niezwykle wzruszający.
Następnie klasa IID z okazji rocznicy święta przygotowała i przedstawiła scenkę tematem, udowadniającą, że możliwe jest łączenie dwóch pokoleń: współczesnego, zapatrzonego
w smartfony i tablety, i wcześniejszego, rozpamiętującego swój udział w walkach o Niepodległą Polskę.
Wszyscy oddali się refleksji i zadumie.
Uczestnicy uroczystości mieli również okazję wysłuchać wzruszających pieśni patriotycznych oraz recytacji wierszy laureatów konkursu recytatorskiego, w którym pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Jabłońska z klasy IIA.
Na koniec obchodów rozegrano "Szczypiorniaka" – turniej piłki ręcznej.
Zwyciężcą turnieju została klasa IIE, drugie miejsce zajęła klasa IIID, a trzecie – IID. Członkiwie dużyny zwycięskiej otrzymali pamiętkowy dyplom i nagrody.

 

 

Lekcja anatomii w prosektorium

  Uczniowie klas III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Dąbrowskiej w Żurominie pod opieką p. Marty Liszewskiej, p.  Jolanty Kosek – Woźnowskiej i p. Beaty Łasickiej 24 października b.r. zagościli w progach Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Otrzymaliśmy zaproszenie od naszej absolwentki (koordynatora projektu) Katarzyny Przybyłek do udziału w projekcie „Medycyna na Start” odbywającego się w ramach Programu Stałego ds. Edukacji Medycznej SCOME. Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland, studenci 2 i 3 roku kierunku lekarskiego, wolontariusze poprowadzili niezwykle interesujące zajęcia z licealistami. Dzięki temu nasza młodzież zgłębiła podstawową wiedzę z zakresu anatomii ogólnej. Miała również okazję zwiedzić prosektorium oraz dowiedzieć się jak wygląda proces donacji i preparacji ciał.
  Dzięki tym doświadczeniom przyszli maturzyści mogli odbyć pierwszy sprawdzian przed rozpoczęciem studiów na kierunkach medycznych i pokrewnych. Młodzież była również pod ogromnym wrażeniem zaangażowania prowadzących studentów. Uczniowie wraz z opiekunami bardzo dziękują za zaproszenie do udziału w projekcie. Zajęcia te spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, dlatego też jeszcze w grudniu tego roku weźmie w nich udział kolejna grupa młodzieży.


Lokalne obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

  Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały wyjątkowy charakter. 11 listopada 2018 roku to 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły wraz z p. dyrektorem Wojciechem Gralewskim, opiekunami p. Martą Liszewską i p. Andrzejem Morawskim włączyli się do uczestniczenia w lokalnych obchodach tego niezwykłego wydarzenia. Odbyła się uroczysta msza św. w kościele parafialnym z udziałem władz miasta i powiatu, przedstawicielami służb mundurowych, szkół, przedszkoli i innych organizacji. Całość dopełniały występy Żuromińskiej Orkiestry Dętej. Następnie przemaszerowano pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odczytano apel poległych i złożono kwiaty. Kolejnym punktem programu był występ grupy "Podlaska Piechota" oraz koncert chóru nauczycielskiego Sonata w Żuromińskim Centrum Kultury.


                                                               <Więcej Zdjęć>Aktualności

468638
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
116
113
116
5389
7588
Twoje IP: 46.229.168.140

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Losowe zdjęcie

1e51bcff62d739f3621a66291814c207.jpg

Logowanie